Termin szkolenia otwartego: 4-5 grudnia 2023 – Warszawa
Prawie wszyscy mamy problem z organizacją swojej pracy. W obliczu rosnącej liczby zadań, nieustających deadline-ów i asap-ów, żyjemy w permanentnym braku czasu. Efektywność pracy jest kluczem do produktywnego wykorzystania przez pracowników dostępnych zasobów i możliwości. Udział w tym szkoleniu pozwoli uświadomić uczestnikom potrzeby związane z poprawą wydajności. Pozwoli zidentyfikować nieskuteczne nawyki oraz ograniczenia, które wpływają na efektywność. W trakcie szkolenia podejmiemy tematy od zarządzania skrzynką pocztową poprzez codzienny plan zadań, aż po organizację i prowadzenie spotkań. Uczestnik zostanie wyposażony w niezbędne narzędzia wspierające proces zmiany oraz pozna asertywne metody wywierania wpływu na osoby, które chcą zakłócić nasz plan dnia.
Szkolenie realizowane będzie metodą warsztatową. Uczestnicy poprzez wykonywanie ćwiczeń i odgrywanie scenek zapoznają się z różnymi praktycznymi narzędziami poprawiającymi efektywność ich pracy. Stawiamy na praktykę, ciekawe ćwiczenia i maksymalną aktywizację uczestników. Część wykładowa ograniczona jest do niezbędnego minimum. Dajemy możliwość analizowania własnego doświadczenia biznesowego. Jednym z warunków intensywnego uczenia się jest przyjazna dobra atmosfera, jaką wspólnie z uczestnikami tworzą odpowiednio dobrani eksperci Go Skills.
Poniższy program jest ramowy i może zostać dostosowany w pełni do Państwa potrzeb.
Moduł otwierający ma na celu zmotywowanie uczestników do aktywnego udziału w szkoleniu. Uczestnicy definiują i zapisują indywidualne cele i potrzeby związane z poprawą efektywności własnej pracy, które zostaną zweryfikowane na zakończenie szkolenia.
W trakcie tego modułu uczestnicy definiują własne nieskuteczne nawyki oraz ograniczenia, które wpływają na efektywność ich działań oraz dobierają praktyczne narzędzia wspierające proces zmiany. Uczestnicy zapisują swoje wnioski i zobowiązania aby móc do nich skutecznie wracać i pracować nad zmianą nawyków i zachowań po zakończeniu szkolenia.
W tym module uczestnicy poznają metody i narzędzia wspierające optymalizację miejsca pracy oraz zarządzanie dokumentacją papierową. Ćwiczenie dedykowane do tego modułu pokazuje uczestnikom wagę odpowiedniego przygotowania oraz utrzymania porządku w miejscu pracy.
Podczas tego modułu uczestnicy poznają zasady efektywnej organizacji pracy, pozwalające zaoszczędzić czas przy jednoczesnym zwiększeniu produktywności, kontroli spływających spraw, poczucia bezpieczeństwa i sprawczości.
Ten moduł opiera się głównie na praktycznym zarządzaniu dokumentami elektronicznymi oraz pocztą e-mail. Uczestnicy na własnych komputerach przenośnych poznają i sprawdzają zasady tworzenia katalogów oraz najbardziej efektywne i ułatwiające pracę ustawienia w skrzynce mailowej MS Outlook. Dzięki temu po zakończeniu szkolenia mogą od razu korzystać z wprowadzonych usprawnień.
W trakcie modułu uczestnicy identyfikują swoje zachowania w pracy i poznają zasady i techniki wspierające ich postawy asertywne. Wprowadzenie zmian w komunikacji pomiędzy pracownikami (w tym również na linii szef – pracownik) usprawnia proces pracy, minimalizuje stres i buduje relacje oparte na szacunku i zaufaniu.
W tym module uczestnicy określą własne obszary odpowiedzialności zawodowej, przeanalizują, które z zakresów ich zadań są kluczowe dla osiągania najlepszych rezultatów dla firmy oraz którym obszarom powinni poświęcić określoną ilość czasu i uwagi. Ćwiczenia są przeprowadzane na rzeczywistych zadaniach uczestników, dzięki czemu uzyskują oni konkretną informację dotyczącą oceny ich bieżących zadań.
Moduł stanowi praktyczne wprowadzenie do planowania zadań i ma na celu wypracowanie skutecznych nawyków ułatwiających podejmowanie decyzji co do wagi i kolejności realizacji zadań. Uczestnicy analizują własne bieżące zadania i przypisują im priorytety.
Na bazie rzeczywistych celów w trakcie ćwiczeń uczestnicy poznają i wypracowują praktyczne narzędzia planowania zadań i tworzenia harmonogramów, a także sposoby utrzymania koncentracji, niezbędnej do kończenia rozpoczętego zadania i minimalizowania błędów.
Moduł koncentruje się głównie na przedstawieniu zasad proaktywnego wykorzystania kalendarza elektronicznego MS Outlook. Zadaniem uczestników jest dostosowanie do własnych potrzeb możliwych opcji kalendarza oraz praktyczne przetestowanie ich zastosowania. Uczestnicy wykorzystują własne komputery przenośne, dzięki czemu po zakończeniu szkolenia mają gotowy kalendarz dostosowany do aktualnych potrzeb wraz z zaplanowanymi zadaniami na najbliższy czas.
W trakcie tego modułu uczestnicy poznają zasady delegowania zadań na różnych poziomach oraz poznają i dostosowują do własnych potrzeb narzędzia MS Outlook. Wszystkie ćwiczenia odbywają się na komputerach przenośnych uczestników.
Uczestnicy szkolenia wypracowują najbardziej produktywne zasady planowania, organizowania i prowadzenia spotkań dostosowane do warunków i kultury organizacyjnej własnej firmy.
Napisz do nas. Przygotujemy dla Ciebie dedykowaną ofertę szkolenia.
Administratorem Państwa danych zgodnie z art. 4 pkt. 7 RODO jest firma Urbico Tomasz Urban. Poznaj naszą politykę prywatności.