Jest trenerem i coachem, który już od ponad 18 lat zajmuje się obszarem międzykulturowości. Treningi relokacyjne prowadzi od 8 lat, pracując zazwyczaj z menedżerami, którzy są wysyłani zawodowo przez swoje firmy z jednej kultury do innej.
Sam również miał możliwość doświadczenia różnic międzykulturowych na własnej skórze. Jego przygoda zaczęła się od wyjazdu w trakcie studiów (Radek jest absolwentem filologii niderlandzkiej, studiował także filologię germańską), kiedy to po raz pierwszy mógł zapoznać się ze zjawiskiem szoku kulturowego. Jak sam określa, w tamtym czasie był kulturowo słabo kompetentny, i gdyby nie przeżył zderzenia z kulturą protestanckiego obszaru Niderlandów, to być może jego ścieżka kariery potoczyłaby się zupełnie inaczej. Był to jednak bodziec, który popchnął go do studiów nad różnicami kulturowymi, komunikacją międzykulturową oraz czynnikami, które wpływają na udaną współpracę w międzynarodowym środowisku.
Radek jest również autorem publikacji z obszaru międzykulturowości, m.in. Cultural Detective. Pracował także nad powstawaniem materiałów treningu kulturowego m.in. dla TMC. Główny obszar jego pracy to treningi relokacyjne, coaching międzykulturowy, zarządzanie różnorodnością, praca w zespołach zróżnicowanych kulturowo oraz budowanie takich zespołów.
Mówi płynnie po polsku, angielsku, niemiecku i holendersku. Komunikatywnie porozumiewa się w języku francuskim i rosyjskim.